NEJJEDNODUŠŠÍ PALAČINKY Z CIZRNY

Včera jsem chválil mouku z cizrny (odkaz), dokud nezeptal, aby mi přidal nějaký recept. Proto jsem dnes připravil pro vás palačinky s cizrnou. Jsou velmi jednoduché, trochu křupavé a podle mého názoru chuť trochu jako arašídové máslo (zvláště ty, které jsou lepřejší). Mají také krásnou, intenzivní žlutou barvu. Nemusíte používat vejce nebo mléko – prostě jen vodu a mouku. První 2 palačinky se v košíku mohou bohužel dostat, ale myslím si, že poté budete chytat, na který ohni se smaží a kdy je nejlépe otočit (podívejte se na tipy pod receptem). S každým z nich bude mnohem jednodušší, teď je můžu smažit se zavřenýma očima

přísady
2 šálky jemně mleté ​​kuřecí mouky
2 sklenice vody
2 lžíce xylitolu / erythritolu
1 lžička prášku na pečení
případně vanilkový cukr
příprava
V misce míchat mouku vodou. Nechte hodinu.
Zmícháme znovu, přidáme sladidlo, prášek do pečiva a případně vanilkový cukr (nikoliv vanilku).
Smažené palačinky podle níže uvedených pokynů. Chutná dobře s suchou a sladkou náplní.
tipy
Oheň nemůže být příliš velký, protože palačinky se stanou těžkými, ne lehce křupavými. Pokud olej spreje, a když jej rozložíte na pánvi, uvidíte díry v něm, nutně snížit teplotu.
Hodně závisí na použité pánvi. Zatímco palacinky mohou být vyrobeny na téměř jakékoliv pánvi, potřebují dobré, nelepivé dno (nemusí to být horní polštář, smažil jsem se na keramice na trhu). Kromě toho povrch natřete tenkou vrstvou oleje (to jsem udělal silikonovým kartáčem). Palačinky nebudou držet na dně.
Otočte palačinky, když jsou mírně ztuhlé (neměly by se roztrhat), jemně je rozetřete širokou špachtlí.
Nepoužívejte příliš mnoho těsta – palacinky by měly být tenké. Vše záleží na průměru pánve, vyšla jsem 1 pánví na pánvi na 28 cm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *