Goji bobule a jejich výživové vlastnosti. Recept na Power koktejl.

Goji bobule jsou příkladem tzv. Super jídla. Mají velmi vysokou nutriční hodnotu. Jsou to plody tibetského druhu Lycium barbarum L, které mají chuť jako brusinky, ale jsou méně sladké. Od několika let se staly stále více populární v Polsku.

Goji bobule jsou příkladem tzv. Super jídla. Mají velmi vysokou nutriční hodnotu. Jsou to plody tibetského druhu Lycium barbarum L, které mají chuť jako brusinky, ale jsou méně sladké. Od několika let se staly stále více populární v Polsku.

Jaké jsou vlastnosti goji bobulí?

Goji bobule jsou zdrojem vitaminu C, riboflavinu, vápníku, železa, draslíku, zinku, β-karotenu, selenu, zeaxantinu, luteinu a vlákniny. Obsahují také polysacharidy Lycium Barbarum (LBP), které působí jako antioxidant, zvyšují imunitu a snižují hladiny triglyceridů a LDL cholesterolu. Díky antioxidantům působí proti stárnutí. Navíc jsou bohaté na flavonoidy a polysacharidy a posilují imunitní systém.

Výhody stravování goji bobule:

 • zlepšení obecného blahobytu
 • mají antioxidační účinek
 • obsažená v goji berry betain chrání játra
 • Vzhledem k vysokému obsahu zeaxanthinu a luteinu lze použít při prevenci onemocnění zraku
 • posílení kloubů, kostí
 • jsou přínosné pro trávicí trakt
 • pomáhají chránit pokožku před škodlivými účinky UV záření
 • đã nâng čp
 • podporují imunitní systém, doporučený pro děti (a nejen) s omezenou imunitou
 • doporučeno pro osoby žijící ve vysokém stresu
 • zlepšují vitalitu,

Jak jíst goji bobule? 
Goji můžete jíst stejně jako ostatní ovoce jako občerstvení. Můžete také připravit vaření nebo doplnit například koktejly, saláty nebo nápoje. Ovoce Goji by nemělo být vystaveno tepelnému ošetření, protože neovlivňuje související se zdravím. Měli byste jíst denně 10 až 40 g plodů denně, abyste cítili výhody.

Kontraindikace, kdy být opatrný.

 

Látky obsažené v bobulích goji inhibují distribuci warfarinu v játrech, což působí proti trombóze. To může vést ke zvýšenému riziku krvácení.

Lidé s autoimunitním onemocněním – protože plody goji patří do rodiny solanacee, lidé používající “autoimunitní protokol” by se měli vyvarovat začlenění těchto plodů do stravy.

Těhotné a kojící ženy by měly minimalizovat množství goji bobulí. Proč? Goji plody obsahují malé množství alkaloidů nazývaných atropin, které inhibují laktaci a působí diastolicky.

Je to jen móda? 
možná trochu, lidé sledují potravinové trendy, tam byly lesní plody, pak Acai a teď je čas na goji. Pokud jde o množství vitaminu C, vítězem je paprika, ale koktejl budeme používat goji🙂

RECIPE FOR POWER COCKTAIL S GOJI

CHIA je také důležitou složkou dnešního mého koktejlu.

Podíl osivového oleje obsahuje 30% omega-3 mastných kyselin a 40% omega-6 mastných kyselin. Předpokládá se, že jde o optimální rovnováhu exogenních mastných kyselin.

Chia je vynikajícím zdrojem kyseliny alfa-linolenové, která je prekurzorem zbývajících omega 3 mastných kyselin. Omega-3 mastné kyseliny budují buněčné membrány, pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu, pomáhají bojovat proti hypertenzi, jsou protizánětlivé a proti rakovině. Zpomalují vstřebávání cukrů a pomáhají regulovat jejich hladiny v krvi. Velké množství vlákniny působí na zažívací trakt a zajišťuje dlouhou sýtost. Z tohoto důvodu se chia semena doporučují pro lidi s nadváhou a obezitou. Chia semena mohou být přidány přímo do koktejlů, pudí, salátů, džemů a polévek, nebo je můžete použít k přípravě pudingu.

 

Abyste cítili výhody čajových semen, doporučujeme, abyste je pravidelně užívali. Současně je důležité, aby denní dávka nepřekročila 15 g (asi 3 čajové lžičky).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *