10 nápadů na recepty s cizrnou

Nedávno jsem navrhl ustanovení s čočkou a teď přišel čas na její přítelkyně cizrna, obyčejně známá jako mor. Můžete udělat spoustu věcí – stejně jako s čočkou. Je snadno dostupný, má výraznou chuť a je často snadno přístupný dětem. Vzhled těchto nažloutlých kuliček podporuje velké a malé.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)10 nápadů na recepty s cizrnou

Chickpeas – nutriční hodnota

Chickpeas jsou dobrým zdrojem bílkovin. Je také bohatý na vlákninu, což je společně s ostatními luštěniny velkým spojencem v boji proti nemocem souvisejícím s výživou a při prevenci. Má nízký glykemický index a je proto doporučen pro diabetiky.

V cizrnách najdete také vitamíny typu B, vitamín K1, draslík, hořčík, fosfor a železo.

Pokud máte zájem o konzumaci železa, je důležité kombinovat cínu v jednom jídle s dobrými zdroji vitamínu C.

Pokud máte zvláštní zájem o zdravé bílkoviny, kombinujte cizrnu s obilovinami. Chickpeas obsahuje tyto aminokyseliny, které chybí v obilných výrobcích. Je to skvělý produkt pro vegetariány a vegany. Nemluvě o “omnivorous” samozřejmě, který někdy chybí ve vlákninách a bílkovinných zdrojích bez cholesterolu. 😉

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)chickpeas – nutriční hodnota

Chickpeas – typy

Zpočátku jsem psal o žloutlých koulích. Ve skutečnosti jsou cizrny spojeny s nažloutlým nebo krémovým nádechem. Nevím, jestli víte, ale v jiných barvách jsou také odrůdy cínu. Kromě smetanových cícer jsem zkoušel jen černé. Na internetu jsem našel informace o dvou odrůdách cínu: kabuli a desi. Nicméně je to hlavně kuřata, kterou jíme, protože desi semena nejsou tak snadno dostupná v obchodech, jak jsem si všiml.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)chickpeas – druhy černého kuřecího hrášku

Co dělat s cizrnou?

S cizrnou můžete dělat spoustu věcí. Dovolte mi zmínit některé z návrhů, které mi nejdříve připomínají slogan “cizrna”:

jahody a zeleninové džusy
sendviče,
koláče,
sladkosti.
Důležité je také používat kuchyňské produkty. Cukrová moučka umožňuje dělat velkou omeletu bez vejce. Můžete jej přidat do sladkého a suchého pečiva, vyrábět palačinky, ale také jej zasypat omáčkami.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)co vyrobit z cívky palacinky s cizrnou moukou

Voda z konzervovaných cizrny (tzv. Aquafaba) se postupně používá ve veganské kuchyni k bičování vaječného bílku. Umožňuje vytvořit trochu ledu nebo udělat krém nafouknutý. Prostě jíst příliš mnoho z těchto vynálezů, protože bohužel příliš mnoho spotřeby může způsobit onemocnění. To je důvod, proč toto řešení v mé kuchyni nepoužívám.

Jak vařit cizrnu?

Cítek musí být předem namočen. Některé cizrny s přidanou sodou a mohou minimalizovat plynový efekt cínu.

Cibule zvýší jeho objem při namáčení, takže je nejlepší namočit ho do větší nádoby / misky, ve větší vodě.

Po (přednostně přes noc) namáčení cizrna je třeba nalít vodu a vařit cizrnu ve sladké vodě bez krytu . Nejlepší je odstranit pěnu, která se hromadí během vaření. Občerstvení chickpeas obvykle trvá asi hodinu.

Chickpeas v poháry nebo sklenice jsou také k dispozici. V obou případech to už nepotřebujeme, ale stojí za to analyzovat jeho složení. Je dobré mít jen sůl. Chcete-li se zbavit přebytečného množství, opláchnout cínu dobře po nalévání.

Chickpeas – recepty

Zde jsou mé nejčastěji uplatňované recepty s cizrnou v hlavní roli. Takže to obvykle mám a tak se mi to líbí. Doufám, že vás také ochutná. Pokud jste ještě zeleniny nejedli, pomalu a postupně je zapněte. To platí v zásadě pro všechny suché lusky.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)luštěninové luštěniny

Zpočátku se mohou objevit malé nadýmání, jako je nadýmání, ale s časem by se měly vyřešit. Nicméně je důležité jíst vždy varené lusky a nikdy se nemusíte stravovat bez cukru. A teď se chystám cvičit.

1. Hummus

Vím, že spousta cínu se spojí především s hummusem. Nemusíte mít rád klasický hummus, i když vím, že má spoustu amatérů. Pro ty méně nadšené existuje celá škála možností “barvit” jeho chuť. Nezapomeňte zkusit nějakou verzi.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)jak udělat hummus recepty s cizrnou

2. Sendvič s cizrnou a houbami

Cucka pasta nemusí být hummus. Chickpeas bude pracovat v kombinaci s různými druhy zeleniny a přísad. Zde, pro předkrm, houbové pasty. Překvapivě lahodné.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)recepty s cizrnou a houbami s cizrnou

3. Cukrový salát

Chickpea je skvělé obohacení zeleného listového salátu. Díky tomu máme cenný proteinový doplněk, který nám delší dobu uspokojí.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)salát s cizrnou a petrželkou, veganskou a bezlepkovou

4. Kuře a mrkev

Luštěniny obohacují tzv. Zdravé sladkosti v hodnotných bílkovinách, minerálech a vlákninách. Zde je velmi jednoduchá kombinace s přidáním mrkve a sušených meruněk.

Je tam taková věc se svými sušenkami, že vypadají jako kotlety a kotlety jako koláče. Ale skvěle chutná a poskytují mnoho hodnotných ingrediencí.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)Cookies s cizrnou a mrkví recepty s vepřovými kotlety

5. Cíce a vločky

Více kuchařských sušenky. Tady také s ovesné vločky. Připojení je velmi plné, cenné a snadno se připravuje.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)Cheesecake s veganskými chutney bezlepkovými recepty

6. Chickpeas s cizrnou

Chickpeas perfektně zapadá do zeleninových duší, gulášů a hustých polévek. Tomatová omáčka je prostě bezkonkurenční. Příprava tohoto pokrmu netrvá dlouho. Stačí nakrájet hodně cizrny, nakrájet a zmrazit. Bude jako by našel rychlou a zdravou večeři.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)10 nápadů na recepty s kukuřičným gulášem

7. Bramborové chipsy s cizrnou

Další jednoduché jídlo – tentokrát něco na hlavě vlk a chladnějších dnů. Mám rád a cvičit, když nemám ani tušení.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)10 nápadů na recepty s kuřecím hráškem s cizrnou

8. Cička

A zde jsou již zmíněné černé cizrny. Samozřejmě, podobná buničina může být připravena i z obyčejných cizrnek. Nicméně doporučuji vyzkoušet si černé, pokud vznikne příležitost, protože je to docela v pohodě.

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)10 nápadů na recepty s veganskými cípy a bezlepkovým

9. Veganská vejce s cizrnou

Žádné vejce! Žíhaná kukuřice vám opravdu poradí. Zkus to. To je skvělá volba pro manuální práci s dítětem. Nemůžeš ani představit, jak je to zábavné mít samo-zrušené vejce. 😉

Sdílejte s ostatními :)Sdílejte s ostatními :)Veganské zeleniny s cizrnou

10. Zdravá zeleninová mísa s cizrnou

Byl hummus, byl to pasta, může to být? Stačí přidat nějakou šťavnatou zeleninu a připravit lahodnou a zdravou koupání. Mám rád jíst s surovou zeleninou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *